הרעיון מאחורי עיצוב ביתנים לתערוכות

לכל ביתן יש את הסיפור שלו…

הסיבה בעקבותיה עוצב הביתן כפי שהוא נראה בתערוכה. לכל ביתן בעצם  יש בריף וקונספט לפיו אנחנו מעצבים ובוחרים את האלמנטים בתוכו, שיעבירו את המסר.

בתמונות מטה תוכלו להתרשם מהתאמת מראה הביתן ללקוח, כיצד יוצרים שפה מובחנת ועניין אסתטי ואיך מתרגמים אמצעי תצוגה לבולטות.

ביתן האודן Howden 

בכנס ג'רני של EY פישמן 

 

חברת האודן היא חלק מתאגיד הביטוח הבינלאומי Hyperion אשר מרכזו בלונדון.

האודן מעניקה שירותי ביטוח למאות עסקים בארץ ובעולם, ביניהם: חברות ציבוריות, חברות היי-טק וסטארט-אפ, בנקים, מוסדות פיננסיים ועוד.

מטרת הביתן הייתה לחבר את אנגליה, את חברת האודן, את היקף הפעילות הרחבה של החברה ולתת נפח ובולטות לביתן בשטח קטן (6 מ"ר עם גובה מקסימלי של 2.4 מ').

שעון ה-"ביג-בן" קיבל חיים חדשים בגוף עץ תלת-מימד. גילפנו את המחוגים והשתמשנו בבד חצי שקוף ותאורת לד כדי למשוך תשומת לב!

ביתן האודן Howden בכנס ג'רני של EY

עיצוב ביתן תמיר פישמן 

בוועידת העסקים בים המלח

הביתן עוצב בקווים מינימליסטיים ונקיים. העיצוב הגראפי בביתן מתבטא בניקיון מובהק, לוגו משפט אחד להסבר במה עוסקת החברה. זוהי פריבילגיה השמורה רק למותגי עילית. התאמה לתדמיתה של החברה ולמעמדה כבית השקעות גדול ומוביל.

השימוש בפינת ישיבה נמוכה, ספת עור, מעביר מסר של מקום שבו עושים עסקים. כך גם סידורי הפרחים  מוסיפים לביתן מראה יוקרתי וחי – המלצה חמה מאיתנו לשלב סידור פרחים בביתנים !

עיצוב תערוכות

עיצוב ביתן הספריה הלאומית – כנס GA ישראל

הגדולה האמיתית של עיצוב ביתן הוא הדגש של הייחוד שלו מבין שאר הביתנים ומיקוד כל האלמנטים הקשורים בעיצוב הביתן במסר המרכזי. מטרת עיצוב הביתן הוא להשאיר חותם על מבקרי התערוכה, משהו שהם יזכרו.
ביתן הספריה הלאומית עוצב כמנהרת זמן, ולשם כך כל מרכיבי הביתן התגייסו למטרה, כולל רצפת ותקרת הביתן. בקיר האחורי, בסוף "המנהרה" הודפס ריבוע ירוק ששימש כמסך ירוק, עליו הוזמנו מבקרי התערוכה להצטלם על רקעים של מאורעות היסטוריים, ממאגר התמונות של הספריה הלאומית, עם אפשרות לשיתוף מיידי של המצטלמים לרשתות החברתיות (פייסבוק, אינסטגרם וכו')
מטרת העיצוב היא ליצור בולטות לביתן שנחשב "קטן" (סה"כ 6 מ"ר) באמצעות גרפיקה שתואמת לקונספט של מסע בזמן , שמעביר את המסר "אני חלק מההיסטוריה של העם היהודי" בצורה של חוויה דיגיטאלית. 

עיצוב ביתן חברת "הדר רוזן" (אביזרים לרכב)  בתערוכת אוטומוטור , בגני התערוכה

הביתן עוצב כחנות בגדים לכל דבר. המטרה שניצבה לנגד עינה של המעצבת, מיכל בהט, הייתה: אופנה לרכב!! משחק בין עולם האקססוריז שמקושר לעולם האופנה לבין ענף האביזרים לרכב.

לכל אלמנט עיצובי שנמצא בדרך כלל בחנות בגדים יש שימוש פונקציונלי בעולם האביזרים לרכב: מדפי הבגדים שימשו לתצוגת האקססוריז לרכב, תאי ההלבשה שימשו כמחסן סחורה, בר משקאות היווה עמדת מכירה, ריצפת הביתן כוסתה במדבקת ברקוד ענקית, ומושבי הרכב שימשו כבובות לתצוגת הלבשת הרכב.

עיצוב ביתנים לתערוכות - הדר רוזן

 עיצוב ביתן חברת "שאחפ הנדסה" 

בתערוכת בילדינג של מרכז הבניה, בגני התערוכה

ביתן חברת "שאחפ הנדסה" נועד להציג את מוצרי ההסקה והחימום שהחברה משווקת, תחת המסר "קר בחוץ – חם בפנים". הקונספט שבנינו לביתן הדגים את שילובם של מוצרי הלקוח בשימוש יומיומי בחדרי הבית השונים, כך לדוגמא הסקה לסלון הבית, תנורים, מפזרי חום מחממי מגבות לחדרי האמבטיה ופרספקס בריצפה שמדמה את הצינורות בחימום תת ריצפתי. כל האלמנטים לדימוי המראה הביתי היו מגרפיקה בלבד!

 

 עיצוב ביתן מאיר- חברה למכוניות 

בוועידת לאומי לעסקים, בים המלח

 עיצוב ביתן חברת "מאיר חברה למכוניות" התבסס הן על צבעי הלוגו של החברה ומראה יוקרתי שכן החברה משווקת בין היתר רכבי יוקרה. כדי לשוות לביתן מראה אלגנטי ואקסקלוסיבי הפכנו אותו למעין לאונץ' עסקי על ידי שילוב ספות לבנות ושולחנות תואמים ויצרנו אווירה מעודנת כשהשלמות ניבטת מכל פרט ופרט.

 

 עיצוב ביתן מכללת בילדינג  

תערוכת בילדינג של מרכז הבנייה, בגני התערוכה

 בביתן "מכללת בילדינג" מתמחה בהכשרות וקורסים בנושא ארכיטקטורה, עיצוב ובנייה, הקונספט העיצובי לביתן היה בידול עיצוב-אסתטי. ייחוד הביתן באלמנטים חזותיים מרשימים. הביתן התפרס על שטח גדול והתנשא לגובה רב. קירות הביתן נוצרו מבד 6 חצי שקוף, המעביר אור, ושימוש מושכל בתאורה, כאמצעי לצביעת קירות הביתן , יצר מראה של השתקפויות ומן "ארגזי תאורה" שהשיגו לביתן את המטרה לבולטות.

עיצוב ביתן יוניליוור – תערוכת מגה לקמעונאות 

בביתן הוצגו שני מותגים מבית היוצר של חברת יוניליוור, בדין ותלמה. החלק של "תלמה" בביתן,  עוצב בהשראת הקמפיין המלווה את המותג  "קורנפלקס של אלופים". לשם כך, הודפסה תמונת ענק של הכדורסלן עומרי כספי שיוצרת אשליה שהוא יוצא מן התמונה. על רצפת הביתן הודפס מגרש כדורסל,  ובשביל הכיף – מכונת משחק בכדורסל לשימוש המבקרים. בחלק הביתן השייך למותג "בדין" –  הונח פרקט בגוונים חמים, כדי להעביר קונספט של בית ובחלק זה הוצבה מכונת ריח שפיזרה בחלל התערוכה את ניחוחות המרככים החדשים.

 

 אלמנטים בדו מימד, שלטי הכוונה ופרסום

במסגרת תערוכת התכשיטים JOVELLA, של שטיר – חברת לארגון תערוכות

 שלטים דו ממדיים שנועדו הן לתנאי פנים והן לתנאי חוץ. 

שלטים אלו מגיעים בגדלים ובגבהים שונים, והם עומדים באופן עצמאי לחלוטין על פלטות ייצוב ייעודיות.

 

אלמנטים בתלת מימד, שילוט ב"קובייה"

במסגרת כנס IBM  שהתקיים בגני התערוכה.

לצורך השגת אפקט תלת ממדי שילבנו בד חצי שקוף, המעביר אור,  עם הדפסה דיגיטלית ותאורה אחורית. 

השילוב כפי שניתן לראות בתמונה, יצר אפקט של קופסת תאורה. הקוביות נתלו מתקרת האולם ונראו מרחוק. מבקרי התערוכה לא יכלו להתעלם מהקוביות ומהמסרים השיווקיים ש-IBM ביקשה להעביר.

 

אלמנטים דינאמים

העברת מסרים באמצעי מולטימדיה:  פלאזמות, מסכי הקרנה וקירות וידאו שתופסים את תשומת לבם של המבקרים בירידים. בתמונה מימין גב במה בכנס SOLID WORKS

כהמסכים, על משקלם הרב, מותקנים על גבי הבדים, השמשוניות, כפי שניתן לראות בתמונה.

 

אלמנטים בתליה מהתקרה

אי אפשר להישאר אדישים לקובייה שנתלית מתקרת האולם. היא ממותגת, גדולה, בולטת ומתנוססת לגובה רב.  היא מושכת את העין ואת תשומת הלב של המבקרים בכנס, כבר מרגע הכניסה לאולם התצוגה.

כמובן שלא לכל לקוח אנחנו ממליצים להשתמש בתליית אלמנטים מהתקרה. ההמלצה לתליית קובייה ממותגת מהתקרה היא למציגים שממוקמים בסוף האולם או במקום הנחבא לעין מאזור הכניסה ומצריך אותנו להתגבר על המקום הבעייתי במפת התערוכה.

עיצוב ביתן OLYMPUS DIGITAL

חלוקת שטחי תצוגה בתערוכות 

או יצירת חדרי ישיבות בכנסים 

תמונה זו ממחישה היטב חלוקת שטח באמצעות קירות טראס ממותגים שנועדו ליצור חללים מבודדים ואינטימיים לצורך פגישות עסקיות ואישיות עם לקוחות/ מבקרי היריד.

באמצעות ההדפסה על הבדים (שמשוניות), ניתן ליצור מיתוג ולהעביר מסרים גרפים שיווקיים, גם ליושבים בתוך החדר, וגם לאלו שמחוצה למממ

עיצוב ביתן חדרי ישיבות